Najprostsza lustrzana polewa na domowy sernik

Kuchnia

Doskonały w smaku sernik na pewno umili popołudnia i będzie świetnym deserem do podania dla gości. Bardzo ważne w przepisie na sernik jest wykonanie odpowiedniej polewy. Lustrzana polewa na sernik podnosi w znaczący sposób zarówno walory dekoracyjne, jak i smakowe ciasta. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak zrobić taką polewę i na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej przygotowywania.

Lustrzana polewa – składniki i sposób wykonania

Gładką i lśniąca polewę można przygotować z dodatkiem:

  • mleka skondensowanego
  • czekolady
  • glukozy
  • kakao

Najbardziej efektowne i sprawdzone przepisy na lśniącą polewę zakładają wykorzystanie mleka skondensowanego. Taka polewa jest naprawdę niezawodna, a przede wszystkim gęsta i gładka! Polewy z dodatkiem kakao a nawet białej czekolady będą rzadsze i trudniejsze nieco w wykonaniu. Pamiętajmy, że glazurę lustrzaną wylewamy na całkowicie schłodzony lub schłodzony częściowo deser. Nie można zastosować polewy na gorący sernik, ponieważ niestety wówczas deser będzie nieudany.

Jak się wylewa polewę na sernik?

Polewę zaczynamy wylewać od środka ciasta, a następnie zataczamy kręgi wokół jego brzegów. Taki sposób nie wymaga wprawy, ale trzeba robić to starannie i w miarę równo. Gdy Twoja lustrzana polewa na sernik ma widoczne pęcherze, wtedy musisz przebić je patyczkiem w celu pozbycia się nieestetycznych nierówności wypełnionych powietrzem. Po wylaniu polewy na schłodzony częściowo lub całkowicie sernik, deser należy odstawić w chłodne miejsce, ale niekoniecznie do lodówki. Równie dobrze możesz odstawić ciasto na balkon lub zostawić na półce w spiżarni. Można oczywiście wstawić sernik do lodówki. Wiedz jednak, że ciasto bardzo szybko chłonie inne zapachy, dlatego musisz upewnić się czy w Twojej lodówce nie znajdują się mocno aromatyczne potrawy, których zapach mógłby przeniknąć do świeżego ciasta. Sernik z lustrzaną polewą można dodatkowo ozdobić lukrem lub gotowymi słodkościami do kupienia w sklepie. Jeśli nie chcesz robić samodzielnie gładkiej polewy, możesz bez problemu też kupić gotowe, lustrzane polewy. Wtedy jedyne do czego musisz się przyłożyć to trzymanie się instrukcji podanej na przepisie takiego produktu. Niemniej jednak bardziej smaczne i zdecydowanie zdrowsze będą polewy lustrzane wykonane samodzielnie, tym bardziej, że nie są one drogie ani też pracochłonne w przygotowaniu. Jeśli skorzystasz z powyższych porad z pewnością poradzisz sobie z tym zadaniem i zrobisz samodzielnie wyśmienitą polewę!

Kuchnia
Jak Technologia Poprawia Doświadczenia w Restauracjach

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w wielu branżach, a sektor gastronomiczny nie jest wyjątkiem. Restauracje coraz częściej inwestują w nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby zwiększyć satysfakcję klientów, usprawnić procesy i zoptymalizować koszty. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak technologia wpływa na poprawę doświadczeń klientów w restauracjach oraz jak rekrutacja …

Kuchnia
Wino bez alkoholu w praktyce

Czy wina bezalkoholowe mają sens? Trunki na spotkanie biznesowe, przyjęcie weselne czy kolację – bez dobrego wina trudno sobie tę kategorię wyobrazić. Walory smakowe i wykwintność odgrywają dużą rolę. A jak się do tego mają procenty? Sprawdźmy, czy wina bezalkoholowe mogą zdobyć uznanie wśród wymagających konsumentów. Smak wina bez alkoholu …

udziec wołowy przepis
Kuchnia
Co zrobić z udźca wołowego? Przepisy, pomysły

Udziec wołowy to niezwykle wszechstronny kawałek mięsa, ceniony za swoją soczystość i delikatność. Jest to idealny wybór dla miłośników czerwonego mięsa, oferujący liczne możliwości kulinarnego wykorzystania. Od tradycyjnych steków, przez bogate gulasze, aż po wykwintne pieczenie – udziec wołowy dostarcza znakomite smaki, które można dostosować do różnorodnych okazji i preferencji …