Nie masz pomysłu, co zrobić z ligawy wołowej? Sięgnij po niezawodne przepisy!

Kuchnia

Ligawa wołowa jest to tylna część tuszy wołowej, wyróżniająca się dużymi walorami smakowymi. Ligawa, jeżeli jest odpowiednio doprawiona, to wówczas nadaje się jako danie na święta lub wyśmienita przekąska na różne imprezy okolicznościowe. Ligawa wołowa dobrze smakuje gotowana lub duszona, ale zrobisz z niej także pierwszorzędny tatar! Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak możesz ją przygotować oraz jakie dodatki zastosować do dań z ligawą w roli głównej!

Co zrobić z ligawy wołowej – pyszny stek nie tylko dla mężczyzn

Najpopularniejszą potrawą z ligawy wołowej będzie stek. Aby przygotować stek z ligawy wołowej potrzebujesz:

  • 5 plastrów mięsa z ligawy
  • 5 łyżeczek oliwy
  • 5 łyżeczek masła
  • gruboziarnistą sól i pieprz

Aby przygotować steki:

  1. Na trzy, cztery godziny przed smażeniem wyjmij mięso z lodówki, aby osiągnęło ono temperaturę pokojową.
  2. Następnie z każdej strony pokrop je oliwą i przypraw pieprzem.
  3. Twoim kolejnym krokiem będzie rozpuszczenie na rozgrzanej patelni masła i smażenie steków z każdej strony maksymalnie po 3 minuty.

UWAGA: Nie można ich smażyć zbyt długo, ponieważ zrobią się suche i niesmaczne!
Po odstawieniu patelni ze stekami dopraw je solą gruboziarnistą.

Dodatki do steków – ziemniaki, ryż czy kasza?

Do ligawy wołowej w postaci steków najbardziej pasują młode ziemniaki gowtowane w całości. Posyp je pietruszką lub koperkiem. Możesz również podawać steki z kiszonymi ogórkami, surówkami z kapusty świeżej lub kiszonej, a także innego rodzaju surówkami wedle upodobania. Co zrobić z ligawy wołowej? Kiedy nie lubisz steków, ale lubisz smak mięsa wołowego, z ligawy zrobisz wyśmienity tatar! Tatar to dosyć specyficzna potrawa, która wymaga starannego przygotowania, nie tylko jeśli chodzi o oczyszczenie mięsa z błon. Tutaj przede wszystkim musisz skupić się na zakupie mięsa od sprawdzonego sprzedawcy – ligawa musi być przebadana i świeża, gdyż mięso z niepewnego źródła jest przyczyną wielu problemów żołądkowych lub poważniejszych zatruć. Mięso na tatar musi być dokładnie przemielone, przynajmniej dwukrotnie, a najlepiej trzykrotnie. Do tatara podasz też żółtko jaja kurzego, drobno pokrojoną w kostkę cebulę i ogórka. Tatar trzeba spożyć od razu po przygotowaniu lub najpóźniej następnego dnia. Świetnie smakuje z pieczywem i prawdziwym, wiejskim masłem. Ligawa wołowa to bogactwo witaminy B12 i źródło cennego kolagenu – świetnie działa na cerę, kości i stawy. Ligawa jest również bardzo popularnym składnikiem modnej diety ketogenicznej i diety carnivor.

 

Kuchnia
Jak Technologia Poprawia Doświadczenia w Restauracjach

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w wielu branżach, a sektor gastronomiczny nie jest wyjątkiem. Restauracje coraz częściej inwestują w nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby zwiększyć satysfakcję klientów, usprawnić procesy i zoptymalizować koszty. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak technologia wpływa na poprawę doświadczeń klientów w restauracjach oraz jak rekrutacja …

Kuchnia
Wino bez alkoholu w praktyce

Czy wina bezalkoholowe mają sens? Trunki na spotkanie biznesowe, przyjęcie weselne czy kolację – bez dobrego wina trudno sobie tę kategorię wyobrazić. Walory smakowe i wykwintność odgrywają dużą rolę. A jak się do tego mają procenty? Sprawdźmy, czy wina bezalkoholowe mogą zdobyć uznanie wśród wymagających konsumentów. Smak wina bez alkoholu …

udziec wołowy przepis
Kuchnia
Co zrobić z udźca wołowego? Przepisy, pomysły

Udziec wołowy to niezwykle wszechstronny kawałek mięsa, ceniony za swoją soczystość i delikatność. Jest to idealny wybór dla miłośników czerwonego mięsa, oferujący liczne możliwości kulinarnego wykorzystania. Od tradycyjnych steków, przez bogate gulasze, aż po wykwintne pieczenie – udziec wołowy dostarcza znakomite smaki, które można dostosować do różnorodnych okazji i preferencji …