Polewa do babki czekoladowa czy lukrowa?

Kuchnia

Polewa do ciasta to nie tylko piękna dekoracja, ale również element, który poprawia walory smakowe. Podczas wyboru odpowiedniej polewy należy trzymać się pewnych zasad: do ciasta drożdżowego z cytryny pasuje cytrynowy lukier, natomiast do biało-czarnej babki zastosujemy czekoladową gęstą i błyszczącą polewę. Oczywiście można wybrać inaczej, ale smak ciasta nieco się wtedy zmieni, a gdy nasza polewa będzie nietrafnie dobrana, ryzykujemy, że babka straci swój oryginalny smak! Dla niewprawnych cukierników i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę w kuchni z pieczeniem ciast, w tym babki, taka polewa pomoże również ukryć nierówny wierzch ciasta czy nieestetyczne pęknięcia na powierzchni wypieków. Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić polewę do babki, koniecznie sięgnij po inspirujące porady z poniższego artykułu!

Polewa do babki czekoladowa – jak zrobić w najprostszy sposób?

Najłatwiejszą polewę z czekolady przygotujesz z masła i czekolady w proporcji jeden do dwóch. Najpierw masło należy rozpuścić w kąpieli wodnej, a potem dodać czekoladę i mieszać aż do całkowitego połączenia się składników. Możesz również zastąpić masło śmietanką kremówką. Wtedy śmietankę podgrzewasz, a kiedy się zagotuje dodaj taką samą ilość czekolady i mieszaj do połączenia.
Pamiętaj: aby polewa czekoladowa lśniła, obowiązkowo musisz dodać żółtko do przestudzonej już polewy lub trochę żelatyny i starannie wymieszać.
W sprzedaży znajdziesz gotowe polewy czekoladowe. Są one utwardzone i aby je rozmiękczyć, trzeba włożyć opakowanie do wrzącej wody, a następnie, gdy zawartość zmięknie, przeciąć róg opakowania i wylać polewę na ciasto. Jednak polewa własnej roboty jest znacznie bardziej zdrowa i do tego uchodzi za smaczniejszą!

Polewa lukrowa – szybka, prosta i dziecinnie łatwa!

Polewa do babki z lukru? Oczywiście, że tak! Popularna i efektowna polewa z lukru jest szybsza w przygotowaniu niż polewa czekoladowa. Robi się ją dosłownie w kilka minut i dodatkowo na lukrowanej powierzchni można ułożyć inne elementy dekoracyjne, np. rodzynki, czy gotowe dekoracje, które kupisz w sklepie, takie jak kolorowa, drobna posypka. W najprostszej wersji potrzebujesz tylko cukru pudru i wody. Składniki te po zmieszaniu zmieniają się w gęstą pomadę.
UWAGA: Bardziej gęstą polewę uzyskasz ubijając białko z cukrem pudrem. Możesz również dodać odrobinę barwnika. Taki lukier nazywany jest lukrem królewskim i świetnie sprawdzi się nie tylko do dekorowania babki, ale również do dekorowania świątecznych ciasteczek!

 

Kuchnia
Jak Technologia Poprawia Doświadczenia w Restauracjach

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w wielu branżach, a sektor gastronomiczny nie jest wyjątkiem. Restauracje coraz częściej inwestują w nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby zwiększyć satysfakcję klientów, usprawnić procesy i zoptymalizować koszty. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak technologia wpływa na poprawę doświadczeń klientów w restauracjach oraz jak rekrutacja …

Kuchnia
Wino bez alkoholu w praktyce

Czy wina bezalkoholowe mają sens? Trunki na spotkanie biznesowe, przyjęcie weselne czy kolację – bez dobrego wina trudno sobie tę kategorię wyobrazić. Walory smakowe i wykwintność odgrywają dużą rolę. A jak się do tego mają procenty? Sprawdźmy, czy wina bezalkoholowe mogą zdobyć uznanie wśród wymagających konsumentów. Smak wina bez alkoholu …

udziec wołowy przepis
Kuchnia
Co zrobić z udźca wołowego? Przepisy, pomysły

Udziec wołowy to niezwykle wszechstronny kawałek mięsa, ceniony za swoją soczystość i delikatność. Jest to idealny wybór dla miłośników czerwonego mięsa, oferujący liczne możliwości kulinarnego wykorzystania. Od tradycyjnych steków, przez bogate gulasze, aż po wykwintne pieczenie – udziec wołowy dostarcza znakomite smaki, które można dostosować do różnorodnych okazji i preferencji …